Yedi Cümleciler 2.0 Icon
0
0 Ratings
10+
Downloads
2.0
version
May 25, 2016
release date
2.2 MB
file size
Free
Download

What's New

About Yedi Cümleciler Android App

Bu uygulama Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünde verilmekte olan Flash Uygulamaları dersi kapsamında Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında Rojda ASLAN ve Emine Hatun ÜSTÜN tarafından geliştirilerek yayınlanmıştır. Bu uygulamanın içeriğinde Türk ve Dünya Klasiklerinden seçilmiş kitaplar ve bu kitaplardan seçilmiş 7 adet cümle yer almaktadır. Bu uygulamayla sıkça duyduğumuz ve gördüğümüz sözlerin yer aldığı kitap ve yazarı hakkında bilgi vermek amaçlanmaktadır.This application Marmara University Computer Education and Instructional Technology Education Instructor course as part of the Flash application that is provided in Chapter. See. Mehmet Elibol consultation was published in Rojda developed by LION and Emine Hatun SUPERIOR. The content of this application selected from Turkish and world classical books and is located 7 selected sentences from the book. The book where we see and we hear the words frequently and this application is intended to provide information about the author.

Other Information:

Requires Android:
Android 3.0+
Other Sources:

Download

This version of Yedi Cümleciler Android App comes with one universal variant which will work on all the Android devices.

Variant
2
(May 25, 2016)
Architecture
universal
Minimum OS
Android 3.0+
Screen DPI
nodpi (all screens)

All Versions

If you are looking to download other versions of Yedi Cümleciler Android App, We have 1 version in our database. Please select one of them below to download.

Loading..